0

Serie A: Cuardado predvodio Fiorentinu do pobjede

U prvoj subotnjoj utakmici 35. kola prve talijanske nogometne lige Fiorentina je kao gost slavila kod Bologne rezultatom 3-0.

Ekipa iz Firenze ostala je tako i dalje u utrci za mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka, no šanse su joj iznimno male. Naime, prednost Napolija srezana je na sedam bodova, no sastav iz Napulja ima i utakmicu manje, s kojom može osigurati treće mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka.

Fiorentinu su do pobjede predvodili Juan Cuardado i Josip Iličić, koji su zabijali pogotke u 23. i 87., odnosno 34. minuti susreta. Cuardado je doveo domaćina u vodstvo nakon što je s desne strane napada Fiorentine prizemnu loptu na nekih 10-ak metara poslao Joaquin, a na nju je natrčao Cuardado i poslao je u suprotan ugao. Isti je igrač postavio tačku na i pobjedi gostiju tri minute prije kraja utakmice.

Pogodak Iličića bilo je pravo remek djelo. Cuardado mu je vratio loptu na 25 metara od gola, Iličić si je uštopao loptu, okrenuo se prema golu i onda ljevicom poslao savršeno plasiranu loptu u gornji lijevi ugao domaćeg gola.

U nastavku večeri Inter će u Milanu ugostiti Napoli.