0

Serie A: Juventus i Napoli slavili, Genoa i Udinese remizirali

Nogometaši Juventusa upisali su novu pobjedu, 20. ovosezonsku u sklopu 24. kola Serije A. Na domaćem terenu u Torinu slavili su protiv Chieva 3-1.

Kwadwo Asamoah i Claudio Marchisio u prvom poluvremenu, te Fernando Llorente u drugom poluvremenu bili su strijelci za "zebre", dok je jedini gol za Chievo zapravo autogol Juventusovog odbrambenog igrača Marina Caceresa.

Nakon plasmana u finale Talijanskog kupa Napoli je slavio i u Seriji A na gostovanju kod Sassuola s 2-0 golovima Blerima Džemailija i Lorenza Insignea. Zaostatak Napolija za drugoplasiranom Romom sada iznosi tek jedan bod, ali Roma ima dvije utakmice manje.

Genoa i Udinese remizirali su 3-3 u golijadi na stadionu Luigi Ferraris.

Atalanta Marka Livaje teško je poražena na domaćem terenu od Parme s 4-0, a Catania je kod kuće savladala Lazio 3-1 i tako nanijela rimskim plavima prvi poraz pod novim trenerom Edoardom Rejom.

Livorno je slavio na gostovanju kod Cagliarija 2-1 u susretu u kojem su posljednji zvižduk sudije dočekali s devetoricom igrača. Federico Ceccherini pocrvenio je u 85., a Marco Benassi u prvoj minuti sudijske nadoknade. Cagliari je pak od 71. minute igrao bez isključenog Danielea Contija.

Serie A, 24. kolo:

Catania - Lazio 3-1 (Izco 1, Spolli 48, Peruzzi 58 / Mauri 45) Atalanta - Parma 0-4 (Molinaro 9, Benalouane 75-ag, Cassano 77, Schelotto 90) Cagliari - Livorno 1-2 (Nene 64 / Ramos Borges 44, Paulinho 54-11m) Genoa - Udinese 3-3 (Konate 45, Gilardino 69, 79 / Basta, Fernandes 40, Muriel 48-11m) Juventus - Chievo 3-1 (Asamoah 17, Marchisio 29, Llorente 58 / Caceres 51-ag) Sassuolo - Napoli 0-2 (Džemaili 37, Insigne 56) Roma - Sampdoria (kasnije)

1. Juventus 24 20 3 1 59-19 +40 63
  2. Roma 22 15 6 1 45-11 +34 51
  3. Napoli 24 15 5 4 49-27 +22 50
  4. Fiorentina 24 13 5 6 43-26 +17 44
  5. Inter 24 10 9 5 42-28 +14 39
  6. Parma 23 9 9 5 36-27 +9 36
  7. Hellas Verona 23 11 3 9 39-37 +2 36
  8. Torino 23 8 9 6 36-30 +6 33