9/12 Foto: asroma/twitter
10/12 Foto: asroma/twitter
11/12 Foto: asroma/twitter
12/12 Foto: asroma/twitter
U prvoj utakmici 27. kola talijanske Serije A Roma je na stadionu Olimpico ugostila Napoli, a pobjedu su upisali Napolitanci rezultatom 2:1.
Bio je ovo direktan okršaj drugoplasirane i trećeplasirane ekipe na tabeli, a Napoli je priredio šok domaćim igračima i navijačima u 26. minuti, kada je mrežu Rome zatresao Mertens. Nogometaš Napolitanaca je prebacio loptu preko golmana Szczesnog, koji je istrčao i neuspješno uklizao.

Mogla je Roma do izjednačenja u 34. minuti da je Strootman bio precizniji, no, promjene rezultata nije bilo. Pet minuta kasnije se ponovo zatresla mreža Vučice, ali je ovog puta gol Mertensa poništen zbog prekršaja u napadu. Prvo poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom Napolitanaca.

Gdje je stao u prvom, Napoli je nastavio u drugom poluvremenu. Mertens je svoj drugi gol postigao u 50. minuti i povisio na 2:0.

Roma je pokušavala nadoknaditi zaostatak, trener Vučice Luciano Spalletti je napravio tri izmjene, pa su Fazija, El Shaarawija i De Rossija zamijenili Peres, Salah i Paredes. S druge strane je trener Napolija Maurizio Sarri priliku dao Diawari, Zielinskom i Miliku, koji su zaigrali umjesto Jorginha, Mertensa i Hamšika.

Ipak, domaći su stigli samo do utješnog gola, koji je u 89. minuti postigao Strootman.

Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je cijelu utakmicu za Romu.

Roma je ostala na drugom mjestu s 59 bodova, dok trećeplasirani Napoli ima dva boda manje.