1

Serie A: Kelava skrivio penal, Udinese izgubio

Nogometaši Sampdorije upisali su treću domaću pobjedu ove sezone. S 3-0 su, u sklopu 19. kola talijanske Serije A, svladali Udinese.

Sve je loše po goste s Friulija krenulo od 17. minute kada je hrvatski golman Ivan Kelava skrivio jedanaesterac. Brazilac Eder jepostigao prvi pogodak, a isti je igrač odmah početkom drugog dijela (47. minuta) povećao na 2-0.

Taj je zaostatak bio ogroman za Udinese pogotovo iz razloga jer su gosti od 35. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Brazilca Allana. Do kraja utakmice su pokazana još po dva crvena kartona: dobio ga je Soriano s domaće i još jedan Brazilac, Gabriel Silva, s gostujuće strane.

Inače, do kraja utakmice je Kelava primio još jedan pogodak (Gastaldello u 87. minuti).

U nastavku večeri ovo 19. kolo zatvaraju Inter i Chievo.

Serie A, 19. kolo:

Sampdoria - Udinese 3-0 (Eder 17-11m, 47, Gastaldello 87) Inter - Chievo (kasnije)

Redoslijed: 1. Juventus 52, 2. Roma 44, 3. Napoli 42, 4. Fiorentina 37, 5. Verona 32, 6. Inter 31, 7. Torino 26..., 14. Sampdoria 21, 15. Udinese 20...