1

Serie A: Napoliju samo bod protiv Udinesea

Napolijevi nogometaši odigrali su tek 3-3 protiv Udinesea u 15. kolu talijanskog nogometnog prvenstva i tako dodatno izgubili korak za liderom Juventusom.

Vodio je Napoli 2-0 i 3-2, ali nikako stečenu prednost nije uspijevao sačuvati, te su gosti iz Udina uspjeli iščupati bod.

Dvostruki strijelac za Napoli u prvom poluvremenu bio je Goran Pandev, dok je preostali gol za napuljski sastav postigao Blerim Džemaili. Prvi gol Udinesea u posljednjim trenucima prvog dijela je autogol Federica Fernandeza, dok su preostala dva postigli Bruno Fernandes i Dušan Basta.

Posljednji gol za konačnih 3-3 srpski stoper je dao u 81. minuti. Nakon ubačaja iz kornera loptu u vlastitom šesnaestercu Napolijevi nogometaši nisu uspjeli raščistiti, a lopta se sretno odbila do Baste koji s ruba peterca šalje loptu u mrežu.

Napoli za vodećim Juventusom sada zaostaje osam bodova, a za drugoplasiranom Romom dva boda uz utakmicu više.

Serie A, 15. kolo:

Napoli - Udinese  3-3 (Pandev 38, 41, Džemaili 71 / Fernandez 45-ag, Fernandes 70, Basta 81)

Livorno - Milan 2-2 (Sigliardi 26, Paulinho 58 / Balotelli 7, 83)

Redoslijed: 1. Juventus 40, 2. Roma 34 (-1), 3. Napoli 32, 4. Inter 27 (-1)...8. Milan 18...12. Udinese 17...16. Livorno 13...