43

Seria A: Trijumfom nad Lazijom Roma osigurala drugo mjesto, Pjanić asistent

(Foto: EPA)
Rimski ili "della Capitale" derbi između Lazija i Rome, odigran danas na stadionu Olimpico u Rimu, okončan je trijumfom Vučice rezultatom 2:1.

Sva tri pogotka postignuta su u posljednjih sedamnaest minuta meča. Prvi je u 73. minuti bio djelo Iturbea na dodavanje Ibarba.

Osam minuta prije kraja odličnu akciju Lazija u pogodak za 1:1 pretvorio je Đorđević koji je pogodio na asistenciju Miroslava Klosea.

Tri minute kasnije Miralem Pjanić asistira za Yanga – Mbiwu koji postiže pogodak za konačnih 1:2.

Pjanić je današnji meč uprkos prethodnim najavama započeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 68. minuti.

Na drugoj strani Senad Lulić je igrao od početka, a zamijenjen je nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu.

Današnjim trijumfom Roma je osigurala drugo mjesto na tabeli i direktan plasman u grupnu fazu Lige prvaka. Lazio će put do elitnog klupskog takmičenja Evrope tražiti kroz kvalifikacije.