26

Seria A: Roma konačno pobijedila, Lulić u trijumfu Lazija zaigrao nakon dva i po mjeseca

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Negativan niz od pet utakmica u Seriji A bez pobjede konačno su prekinuli fudbaleri Rome.

Vučica je večeras kao gost porazila Cesenu rezultatom 1:0 uz pogodak De Rosija u 41. minuti. Miralem Pjanić nije konkurisao za večerašnju utakmicu. Na drugoj strani 81 minutu odigrao je Milan Đurić.

Odličnu formu potvrdio je drugi rimski klub, Lazio pobijedivši šesti put u nizu, ovog puta protiv Verone pred svojim navijačima rezultatom 2:0. Strijelci za Piolijev tim bili su Anderson i Candresva. Nakon dva i po mjeseca pauze zbog povrede priliku u timu Lazija konačno je dobio Senad Lulić koji je odigrao 15 minuta u pobjedničkom timu. Na drugoj strani 53 minute odigrao je Ivan Martić.

Iznenađenje kola priredio je tim Atalante koji je kao gost otkinuo bod kod Napolija. Pinilla je bio strijelac pogotka za Atalantu u 72. minuti, dok je bod domaćinu pogotkom u samom finišu donio Zapata.

Sampdorija je kao domaćin porazila Inter rezultatom 1:0 uz pogodak Edera, dok su bodove podijelili Udinese i Fiorentina odigravši 2:2. Očekivan trijumf nad otpisanom Parmom upisao je Torino rezultatom 2:0.

Seria A, 28. kolo:

Cesena - Roma 0:1 Lazio - Verona 2:0

Napoli - Atlanta 1:1 Parma - Torino 0:2 Sampdorija - Inter 1:0 Udinese - Fiorentina 2:2