7

Seria A: Podjela bodova u rimskom derbiju

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Veliki rimski derbi između Rome i Lazija igran u 18. kolu Serije A na stadionu Olimpico okončan je remijem 2:2.

Lazio je nakon prvih 45 minuta imao dva gola prednosti, ali je uporna Vučica predvođena sjajnim Francescom Tottijem uspjela do kraja izjednačiti. Mauri je u 25. minuti pogodio za 1:0, a Anderson četiri minute kasnije povisio na 2:0.

U nastavku Totti sa dva pogotka postavlja konačnih 2:2. Miralem Pjanić u timu Rome igrao je svih 90 minuta, dok Senada Lulića na drugoj strani nije bilo zbog povrede.

Chievo je napadima Atalante odolijevao do 72. minute kada je gol za vodstvo domaćina postigao Zappacosta. U sudijskoj nadoknadi vrijedan bod gostima sjajnim golom iz slobodnog udarca donio je Lazarević. Ervin Zukanović odigrao je također svih 90 minuta u timu Chieva.

Posljednjeplasirana Cesena novi poraz upisala je na gostovanju kod Cagliarija rezultatom 2:1. Strijelci za domaće bili su Joao i Donsah, dok je jedini pogodak za Cesenu postigao Brienza. U timu Cesene od 62. minute igrao je Milan Đurić.

Parma nije uspjela otkinuti bod na gostovanju kod Verone, iako je od 63. minute golom Lodija imala obećavajućih 1:1. Prethodno je za vodstvo domaćih pogodio Sala, a trijumf kasnijim golovima donijeli Luca Toni i Valoti. Ivan Martić u timu Verone odigrao je 83 minute.

Rezultati:

Inter – Genoa 3:1 Roma – Lazio 2:2 Atalanta – Chievo 1:1 Cagliari – Cesena 2:1 Fiorentina – Palermo 4:3 Sampdoria – Empoli 1:0 Verona – Parma 3:1