6

Seria A: Sedmi uzastupni trijumf Lazija, remi Verone i Cesene, Inter razočarao

Nova blamaža Intera (Foto: EPA)
Sedmi uzastupni trijumf u Seriji A ostvario je tim Lazija na gostovanju kod Cagliarija rezultatom 2:1.

Nakon pola sata igre vodstvo Rimljanima donio je Miroslav Klose. U petoj minuti drugog poluvremena izjednačio je Sau, dok je vodstvo gostima iz penala donio Biglia dvadeset minuta prije kraja. U nastavku je Biglia uspio i promašiti jedanaesterac, dok je pobjedu Lazija potvrdio Parolo u sudijskoj nadoknadi vremena. Deset minut au pobjedničkom timu odigrao je Senad Lulić.

Još jedno razočarenje svojim navijačima prireio je Inter koji pred svojim navijačima nije uspio poraziti otpisanu Parmu. Meč je završen rezultatom 1:1. Inter je poveo u 25. minuti golom Guarina, a izjednačenje gostima donio je Lila u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Milan je kao gost rezultatom 2:1 porazio tim Palerma. U 37. minuti gosti su poveli 1:0 pogotkom Cercija, dok je izjednačenje Palermu donio Dybala iz penala u 71. minuti. Trijumf Milanu u finišu meča donio je Menez.

Važan trijumf pred svojim navijačima ostvario je Sassuolo protiv Chieva rezultatom 1:0. U 23. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćina, a pogodak sa bijele tačke postigao je Berardi. Ervin Zukanović je zamijenjen u 74. minuti.

U derbiju začelja Verona i Cesena su podijelili bodove, a meč je okončan rezultatom 1:1. Dva pogotka Tonija i jedan Gomeza nisu bili dovoljni domaćinima za nove bodove. Cesena je za svega deset minuta nadoknadila tri gola zaostatka i došla do 3:3. Strijelci za goste bili su Carbonero, Brienza i Succi. Milan Đurić je u gostujućem timu odigrao 76 minuta.

Rezultati:

Atalanta – Torino 1:2 Cagliari – Lazio 1:3 Genoa – Udinese 1:1 Inter – Parma 1:1 Palermo – Milan 1:2 Sassuolo – Chievo 1:0 Verona – Cesena 3:3