7

Seria A: Milan ponovo razočarao, Zukanović igrao 90 minuta u remiju Chieva

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice na San Siru (Foto: EPA)
Veliku pobjedu u 17. kolu Serije A ostvario je tim Parme koji se grčevito bori za opstanak, dok je novo razočarenje svojim navijačima priredio Milan porazom od Sassuola.

Palermo je bez problema na domaćem terenu porazio Cagliari rezultatom 5:0. Strijelci u visokoj pobjedi domaćina bili su Morganella, Munoz, dva puta Dybala, te Baretto.

Četiri pogotka viđena su i u Genovi gdje je gostovala Atalanta. Meč je okončan remijem 2:2 kojim zadovoljniji mogu biti domaćini obzirom da je Atalanta imala prednost od 2:0. Strijelci za goste bili su Zappacosta iz penala i Moralez, dok su bod domaćinu donijeli Falque i Matri.

Milan je svojim navijačima priuštio novo razočarenje, a bodove sa San Sira ovog puta odnio je Sasuollo koji je trijumfovao rezultatom 2:1. Poli je bio strijelac ranog gola za domaće, dok su preokret kreirali Sansone i Zaza.

Nakon više od dva mjeseca slast pobjede osjetila je i Parma koja je minimalnim rezultatom porazila Fiorentinu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Costa. Mario Gomez propustio je realizovati jedanaesterac u 34. minuti utakmice.

Empoli i Verona, odnosno Chievo i Torino podijelili su bodove, a pogodaka na ovim utakmicama nije bilo. Vrijedno pomena je da je u timu Chieva devedeset minuta odigrao Ervin Zukanović, baš kao i Ivan Martić u timu Verone.