56

Seria A: Lazio ostvario osmi uzastupni trijumf, Lulić odigrao svih 90 minuta

Senad Lulić
Senad Lulić
Sjajan rezultatski niz začinjen sa osam prvenstvenih trijumfa u nizu nastavio je tim Lazija. Nebesko plavi iz Rima na Olimpicu su danas rezultatom 4:0 porazili Empoli.

Mauri, Klose, Candreva i Anderson pogađali su mrežu gostiju za visoku pobjedu Lazija. Senad Lulić je nakon dugo vremena zaigrao od prve minute i na terenu proveo cijeli meč.

Roma se na gostovanju kod Torina morala zadovoljiti samo jednim bodom. Vodstvo Vučici donio je Florenzi iz penala, da bi konačnih 1:1 postavio Lopez. Miralem Pjanić je odigrao 84 minute u gostujućem timu.

Derbi kola između Napolija i Fiorentine pripao je Napolitancima rezultatom 3:0. Strijelci za tim Rafe Beniteza bili su Mertens, Hamsik i Callejon.

Veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Atalanta u Bergamu nad Sassuolom rezultatom 2:1.