0

Seria A: Chievo osvojio bod na Giuseppe Meazzi, poraz Cesene u Firenci

(Foto: EPA)
Nakon što je jučer Juventus i teoretski osigurao novi naslov prvaka Italije, danas je nastavljena borba za drugo mjeseto i pozicije koje vode u evopska takmičenja, kao i borba za opstanak u kojoj je također sve manje neizvjesnosti.

Prvi današnji meč na Olimpicu u Rimu odigrali su Roma i Genoa. Trijumfovali su domaći igrači rezultatom 2:0. Strijelci ta Vučicu bili su Doumbia i Florenzi. Miralem Pjanić odigrao je 72 minute u pobjedničkom timu.

Duel davljenika Atalante i Lazija koji se bori za drugo mjesto okončan je neriješenim rezultatom 1:1. Biava je početkom drugog poluvremena postigao gol za Atalantu, a pred kraj je izjednačio Parolo. Senad Lulić današnji je meč odgledao sa klupe za rezevrne igrače.

Cesena će kako stvari stoje nakon samo jedne sezone u društvu najboljih od augusta ponovo igrati u Seriji B. Klub Milana Đurića poražen je na gostovanju kod Fiorentine rezultatom 3:1. Strijelci za Viole bili su dva puta Iličić i Gilardino, dok je počasni gol Cesene bio djelo Rodrigueza. U poraženom timu od 75. minute igrao je Milan Đurić.

Iskusni Antonio Di Natale donio je trijumf Udineseu na gostovanju kod Verone. U poraženom timu nije bilo Ivana Martića.

Chiveo je osvojio važan bod na gostovanju kod Intera. Meč je okončan rezultatom 0:0, a Ervin Zukanović zbog povrede nije nastupio u gostujućem timu.

Rezultati:

Roma – Genoa 2:0 Atalanta – Lazio 1:1 Fiorentina – Cesena 3:1 Inter – Chievo 0:0 Verona – Udinese 0:1