0

Seria A: Remi Chieva i Verone, Cesena se oprašta od društva najboljih

Chievo - Verona/Foto: EPA
Prvi od današnjih sedam mečeva 35. kola italijanske Serije A odigrali su Chievo i Verona.

Gradski derbi okončan je sa miroljubivih 2:2. Palochi i Pelissier iz penala pogađali su za domaćina, dok su Gomez i Toni bili strijelci za Veronu. U domaćem timu Ervin Zukanović nije konkurisao za meč, dok je na drugoj strani Ivan Martić ponovo 90 minuta presjedio na klupi za rezervne igrače.

Cesena Milana Đurića u narednoj će sezoni ponovo igrati u Seriji B. Nakon današnjeg poraza od Sassuola Đurićev klub izgubio je i teoretske šanse da opstane u društvu najboljih. Gosti su nakon 2:0 za Cesenu preokrenuli na 2:3. Defrel i Brienza su pogađali za domaćina, dok su pobjedu gostima donijeli Zaza, Taider i Missiroli. Milan Đurić je igrao od 78. minute.

Ključni trijumf na putu ka opstanku ostvarili su fudbaleri Atalante na gostovanju kod Palerma, također rezultatom 2:3, dok je Sampdorija sa ubjedljivih 4:1 kao gost bila bolja od Udinesea.

Rezultati:

Udinese – Sampdorija 1:4 Palermo – Atalanta 2:3 Cesena- Sassuolo 2:3 Chievo – Verona 2:2