0

Sarajevo slavilo u Trebinju, Široki bolji od Slavije

Piše: D.B.
U okviru 27. kola bh. Premijer lige, u subotnjem je terminu odigrano šest utakmica. Pobjede su ostvarili Sarajevo, Široki Brijeg, Velež, Drina, Budućnost i Zvijezda. U petak je Željezničar na Grbavici bio bolji od Zrinjskog rezultatom 3:1.

Leotar - Sarajevo 0:2

Igrači FK Sarajevo su u Trebinje došli s jasnom namjerom da protiv domaćeg Leotara ostvare pozitivan rezultat koji bi pomogao u borbi za treće mjesto, a koje vodi u Evropu sljedeće sezone. Odlučnost gostiju je demonstrirao Damir Kojašević koji je pokušao ugroziti domaćeg golmana u 5. minuti susreta. Na drugoj strani je opasno zaprijetio Kujundžić u 11. minuti. Većim dijelom prvog poluvremena se igralo na sredini terena. Sarajevo je ipak došlo u prednost u 42. minuti golom Avdića. Tim rezultatom je završen prvi dio susreta.

Drugo poluvrijeme je također bilo sadržajno. U nastavku su prilike propustili Obuća za goste, te Vranešević za domaće. Sarajevo je pred kraj susreta došlo i do drugog pogotka. U 87. minuti je pogodio Kenan Handžić i ovjerio tri veoma važna boda u borbi za plasman u Evropu.

Široki Brijeg - Slavija 4:1

Široki je također imao imperativ pobjede u utakmici protiv Slavije, jer također želi "uhvatiti" treće mjesto koje garantuje evropske utakmice. Gosti su u prvom poluvremenu poveli preko Radovanovića, da bih odmah nakon toga izjednačio Mišić. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice je Široki krenuo furiozno s ciljem da u potpunosti preokrene rezultat i upiše važna tri boda. Upravo se to dogodilo u 58. minuti kada je na asistenciju Wagnera pogodio Varea. No, asistencija nije bila dovoljna, pa se Wagner u 68. minuti susreta upisao i na listu strijelaca, te povisio vodstvo Širokobriježana na 3:1. Visoku pobjedu Širokog je u 84. minuti ovjerio Glavina.

Velež - Sloboda 2:0

U utakmici između mostarskog Veleža i Slobode je zabilježena sporna situacija u 43. minuti, kada je po svemu sudeći lopta prešla gol liniju gostiju, ali se glavni sudija nije oglasio. U drugom su dijelu susreta su gosti zaigrali bolje i stvorili nekoliko odličnih prilika. Okanović sa tri metra nije uspio pogoditi mrežu Veleža u 49. minuti. U nastavku je uslijedila prava "uspavanka" na terenu. Velež je ranije osigurao opstanak, pa nekog posebnog motiva za pobjedu i nije bilo.

No i u takvoj igri su "rođeni" došli do dva pogotka. Prvi gol je djelo Kodre iz 80. minute, a samo nakon pet minuta je pogodio i Okić. To je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Drina - Čelik 1:0

Prvo poluvrijeme utakmice u Zvorniku je u potpunosti pripalo domaćoj ekipi, no, golova nije bilo. U nastavku je Drina povela u 56. minuti golom Ćuluma. Ekipa iz Zvornika je nastavila dominirati, dok je Čelik bio potpuno nemoćan. Domaći su zasluženo osvojili sva tri boda.

Travnik - Budućnost 0:1

Početak utakmice na stadionu Pirota proteklo je u izjednačenoj igri u kojoj nisu stvorene ozbiljnije prilike. Nešto odlučnije su domaći zaigrali u drugom poluvremenu. Popović je propustio dovesti Travnik u vodstvo u 67. minuti susreta. Kazna je uslijedila u finišu susreta, kada je pobjedu Budućnosti u 88. minuti donio Haskić.

Zvijezda - Borac 1:0

Prvo poluvrijeme utakmice u Gradačcu je završeno rezultatom 0:0, ali je Zvijezda ipak u nastavku povela protiv lidera na tabeli, ekipe Borca, nakon što se na listu strijelaca u 49. minuti susreta upisao Hamzić. To je ujedno bio i jedini pogodak na ovom susretu.

U nedjelju se igra i posljednja utakmica 27. kola, a sastaju se Olimpic i Rudar.

Rezultati 27. kola nogometne Premijer lige BiH: - petak: Sarajevo: Željezničar - Zrinjski 3:1, - subota: Zvornik: Drina - Čelik 1:0, Vrapčići: Velež - Sloboda 2:0, Trebinje: Leotar - Sarajevo 0:2, Travnik: Travnik - Budućnost 0:1, Gradačac: Zvijezda - Borac 1:0, Široki Brijeg: Široki Brijeg - Slavija 4:1.

1. Borac 27 17 6 4 32:13 57
  2. Željezničar 27 16 4 7 46:20 52
  3. Sarajevo 27 14 6 7 41:25 48
  4. Široki Brijeg 27 15 2 10 55:40 47
  5. Sloboda 27 13 4 10 26:26 43
  6. Zvijezda 27 10 8 9 34:33 38
  7. Rudar 26 10 8 8 32:32 38
  8. Olimpic 26 11 5 10 25:28 38