0

Sarajevo savladalo Zvijezdu, Sloboda pobijedila Borac

Sarajevo-x.com
Utakmica između FK Sarajevo i NK Zvijezda (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U utakmicama 24. kola nogometne Premijer lige BiH pobjede su ostvarile ekipe Slobode, Sarajeva, Rudara, Leotara i Širokog Brijega, dok su Slavija i Travnik odigrali neriješeno u Istočnom Sarajevu.

Nogometaši Slobode na svom terenu, na stadionu Tušanj, savladali su lidera prvenstva - Borca. Slavlje Tuzlacma donio je Senad Mujić u 37. minuti igre. Utakmica je završena 1:0.

Nogometaši Banovića poraženi su od Rudara rezultatom 3:1. Prijedorčani su na gostovanju osvojili puni plijen, a golove su postigli Zlatko Đorić u 50. minuti, a dvostruki strijelac je bio Kandar, u 61 i 69. minuti.

U subotu je uzbudljivo bilo i na Koševu. Gosti iz Gradačca poveli su u samom finišu prvog dijela utakmice pogotkom Amira Hamzića. U 59. minuti izjednačujući pogodak postigao je Šćepanović.

Za osvajanje tri boda nogometaši Sarajeva su imali u 80. minuti kada je Muharemović pokušao pogoditi s bijele tačke, ali je golman Zvijezde odbranio udarac. Međutim, u finišu utakmice Muharemović se iskupio za promašeni penal. Silovitim udarcem je matirao Smajića i donio slavlje navijačima. Utakmica je završena rezultatom 2:1.

U Istočnom Sarajevu snage su odmjerili FK Slavija i NK Travnik. Utakmica je završena 1:1. Domaće je u vodstvo doveo Radanović u 74. minuti igre, međutim, u posljednjoj minuti drugog poluvremena Travnik je izjednačio pogotkom Mujakića.

Utakmica u Vrapčićima između FK Velež i FK Leotar završila je 0:2. Gosti iz Trebinja osigurali su pobjedu golovima Kujundžića u 38. minuti i Vraneševića u 68. Spomenimo da su nogometaši Veleža u prvom dijelu utakmice promašili dva penala.

Nogometaši Drine poraženi su na svom terenu u Zvorniku. Široki Brijeg slavio je zahvaljujući golovima Ivankovića i Ćorića.

Rezultati 24. kola nogometne Premijer lige BiH:

Budućnost - Rudar 1:3 Sloboda - Borac 1:0 Sarajevo - Zvijezda 2:1 Velež - Leotar 0:2 Slavija - Travnik 1:1 Drina - Široki Brijeg 0:2

1. Borac 24 15 6 3 29:11 51
  2. Željezničar 23 14 2 7 40:18 44
  3. Sarajevo 24 12 5 7 37:24 41
  1. Široki Brijeg 24 13 1 10 47:38 40
  2. Rudar 24 10 8 6 31:29 38
  3. Olimpic 23 11 4 8 23:24 37
  4. Sloboda 24 11 4 9 22:23 37
  5. Travnik 24 10 4 10 37:29 34