0

Sarajevo slavilo protiv Travnika, Kozari tri boda u Gradišci

Sarajevo-x.com
Sa utakmice Sarajevo-Travnik (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U utakmicama 10. kola Premijer lige BiH Sarajevo je slavilo protiv Travnika na domaćem terenu rezultatom 1:0, istim rezultatom je FK Kozara savladala Rudar iz Prijedora, a utakmice Sloboda-Zvijezda i Leotar-Široki Brijeg odigrane su neriješeno.

Nogometaši Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase nadigrali su Travničane. Ekipa s Koševa je u prvom povluvremenu imala terensku incijativu, ali bez pravih prilika za gol tako da je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:0.

Prvi i jedini gol za "bordo" klub postigao je Obuća u 59. minuti igre.

Nogometaši FK Kozara u Gradišci uspjeli su doći do tri boda minimalnom pobjedom protiv Rudara iz Prijedora. Jedini pogodak postigao je Studen iz jedanaesterca u 37. minuti.

Po bod su ubilježile ekipe Leotara i Širokog Brijega. Iako su nogometaši Leotara bili nadmoćniji na domaćem terenu, nisu uspjeli postići pogodak.

Komšijski derbi između Slobode i Zvijezde na Tušnju je, također, završen bez golova.

Subota:

Sloboda – Zvijezda 0:0 Sarajevo – Travnik 1:0 Kozara – Rudar Prijedor 1:0 Leotar – Široki Brijeg 0:0

1. Široki Brijeg 10 7 2 1 16:3 23
  2. Sarajevo 10 7 1 2 22:8 22
  3. Željezničar 9 5 2 2 18:8 17
  4. Borac 9 5 1 3 14:11 16
  1. Zrinjski 9 4 3 2 18:13 15
  2. Velež 9 4 2 3 11:7 14
  3. Leotar 10 3 3 4 8:9 12
  4. Olimpic 9 3 2 4 12:10 11