0

Sloboda deklasirana u Banjoj Luci, Kozari bod u Travniku

Piše: Edin Isanović
Utakmica Borac - Sloboda (Foto: G. Kec/Sarajevo-x.com)
U preostale tri utakmicama današnjeg programa 11.kola Premijer lige BiH postignuti su sljedeći rezultati: Borac - Sloboda 4:1, Travnik – Kozara 0:0, Rudar Prijedor – Leotar 2:0.

Borac – Sloboda 4:1

Aktuelni prvak BiH dugo vremena nije upisao pobjedu. No, danas su prekinuli taj neugodni niz. U Banjoj Luci je pala Sloboda. Bilo je 4:1.

U 25. minuti Grahovac je pogodio za 1:0. Međutim, domaći se nisu zadovoljili sa minimalnim vodstvom. Nastavili su s atacima prema golu slabašne Slobode.

Tako je Kajkut je u 44. minuti pogodio za 2:0, a samo minut kasnije Mikić je poentirao za 3:0 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugih 45 minuta Tuzlaci su igrali znatno bolje. Igrao se 65.minut kada je Jogunčić smanjio na 3:1.

No, u 79.minuti Borac povećava vodstvo na 4:1. Ovaj put u strijelce se upisao Duško Stajić.To je bio i konačan rezultat ovog okršaja.

Travnik – Kozara 0:0

Izabranici Vlade Jagodića stigli su na Pirotu sa namjerom da ostanu neporaženi. Tako su se i ponašali na terenu. U prvom dijelu gosti iz Bosanske Gradiške bili su dominantniji, ali nije bilo golova. Završeno je sa nepopularnih 0:0.

"Veziri“ su mnogo bolje otvorili drugio dio. Ipak, tri izgledne prilike nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Pritisak domaćih posebno je bo izražen u posljednjih petnaest minuta meča.

Međutim, Travničani nisu uspjeli pronaći put do mreže Kozare i ostalo je 0:0. I jednima i drugima ovo je treći remi u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Rudar Prijedor – Leotar 2:0

Nakon što su u uzvratnoj utakmici Kupa BiH porazili Sarajevo 5:4 ekipa Rudara iz Priejdora sa dosta optimizma dočekala je trebinjski Leotar. Od prve minute domaći su kenuli ofanzivno. Igrao se 18. minut kada je mrežu Trebinjaca pogodio Maksimović za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena domaći su imali još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

I u nastavku su nogometaši Rudara nastavili sa atacima. To im se isplatilo u 49. minuti kada je Kantar povećao na 2:0.

Do kraja su domaći rutinski sačuvali stečenu prednost.

U nedjelju igraju: Olimpic - Slavija, Zrinjski - Sarajevo, Široki Brijeg - Čelik i Željezničar - Velež.

Rezultati utakmica 11. kola nogometne Premijer ligi BiH:

Gradačac: Zvijezda - GOŠK 0:0 Travnik: Travnik - Kozara 0:0 Prijedor: Rudar - Leotar 2:0 Banja Luka: Borac - Sloboda 4:1

1. Široki Brijeg 10 7 2 1 16:3 23
  2. Sarajevo 10 7 1 2 22:8 22
  3. Željezničar 10 6 2 2 19:8 20
  4. Borac 11 6 2 3 18:12 20
  5. Zrinjski 10 5 3 2 20:14 18
  6. Olimpic 10 4 2 4 15:11 14
  7. Velež 10 4 2 4 12:10 14
  8. Rudar 11 4 2 4 10:14 14