0

Sarajevo slavilo na Piroti, Sloboda sve bliže ispadanju

Piše: Edin Isanović
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U utakmicama 25. kola Premijer lige BiH koji su počeli u 17:00 sati postignuti su sljedeći rezultati: Travnik – Sarajevo 1:2, Olimpic – Velež 0:0, Zvijezda – Sloboda 1:0, Široki Brijeg – Leotar 5:1 i Rudar Prijedor –Kozara 3:0.

Travnik – Sarajevo 1:2

Utakmica na Piroti bila je izuetno važna za oba kluba, Travniku u borbi za opstanak, a Bordo timu za izlazak na evropsku scenu. Domaći su na otvaranju u dva navrata zaprijetili preko Redžepija, ali to nije donijelo ništa konkretno. Uzvratio je Trebinjac u 10. minuti kada je oprobao svoj šut. Ipak, čuvar mreže Vezira bio je na oprezu.

U 28. minuti domaći dolaze u vodstvo golom Elvedina Varupe sa bijele tačke. U 41. minuti velika šansa za Sarajevo. No, udarac Sesara je izblokiran. Poluvrijeme je završeno minimalnom prednošću domaćih.

Gosti su u 50. minuti imali priliku da izjednače, ali je Husić bio neprecizan. U 73. minuti Torlak je pogodio mrežu Vezira za 1:1. U 82. minuti Krpić postiže drugi pogodak za Sarajevo. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao.

Olimpic – Velež 0:0

Vukovi su u okršaj sa Rođenima ušli pod imeprativom pobjede koja bi ih ostavili u utrci za izlazak na međunarodnu scenu. Tim sa Otoke prvu ozbiljniji priliku stvara u 21.minuti. Međutim, udarac Muharemovića završava preko gola.

Dobru priliku u 44. minuti nije iskoristio Duljević koji je prebacio gol. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

Domaći u drugih 45 minuta kreću mnogo agresivnije. U 72. minuti Vidović je šutirao ka golu Veleža, ali nije bio precizan. I pored velikog pritiska domaći nisu uspjeli postići gol. Utakmica je završena bez golova.

Zvijezda – Sloboda 1:0

Komšijski dvoboj u Gradačcu imao je veliku važnost za tim sa Tušnja. Bili su pod pritiskom osvajanja kompletnog plijena. Utakmica je u prvih pola sata ponudila nekolikoosta prilika sa obje strane, ali nije bilo golova. Igrao se 32.minut kada je Dalibor Pandža domaće doveo u vodstvo od 1:0 što je bio konačan rezultat prvog dijela.

Gosti su u nastavku tražili poravnanje. U 69.minuti svoj šut je oprobao Alen Mešanović iz slobodnjaka, ali bez uspjeha. Ostalo je 1:0. Ovim porazom Tuzlaci su sve bliže nižem rangu

Široki Brijeg – Leotar 5:1

Zanimljiva utakmica odigrana je na Pecari. Iako su domaći važili za velikog favoriti tim iz Trebinja prvi je došao u vodstvo u 21. minuti. Poentirao je Ristić. No, radost gostiju kratko je trajala.

Samo četiri minute poslije Šilić je poravano iz slobodnog udarca.Domaći dolaze u vodstvo u 55. minuti. Wagner je postigao izvanredan pogodak.

Igrao se 59.minut kada je Šilić iz jedanaesterca povećao na 3:1, a samo šest minuta poslije bilo je 4:1 kada je mrežu tim sa Polica pogodio Varea. Konačnih 5:1 postavio je Roskam u 88.minuti.

Rudar Prijedor – Kozara 3:0

Domaći su u dokršaj sa slabašnom Kozarom ušli kao apsolutni favoriti. Ipak, gosti su u prvih pola sata igre bili bolji na terenu.

No, nakon toga domaći za kratko vrijeme postižu dva pogotka. Strijelci su bili Rastoka i Kantar. Vodsvom domaćih 2:0 otišlo se na odmor. U nastavku su domaći kontrolirali igru. U 59.minuti gosti su mogli smanjti vodstvo, ali je udarac Kojića sa jedanaest metara odbranio Nikolić.

Kantar je u 79.minuti povećao na 3:0 što je bio i konačan rezultat. Tabela:

1. Željezničar 24 18 4 2 53:10 58
  2. Široki Brijeg 25 16 6 3 42:14 54
  3. Sarajevo 25 15 4 6 42:24 49
  4. Borac 24 13 3 8 32:21 42
  5. Olimpic 25 12 5 8 30:19 41
  6. Zrinjski 24 10 9 5 38:30 39
  7. Zvijezda 25 10 6 9 29:29 34