89

Sarajevo s lakoćom savladalo Drinu

Fudbalski klub Sarajevo, aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, s lakoćom je u 16. kolu BHT Premijer lige BiH savladalo Drinu u gostima rezultatom 3:1.

Sarajevo je dominiralo tokom čitavog susreta koji je zbog izuzetno lošeg terena bio na granici regularnosti, a vodeći pogodak viđen je u 22. minuti kada mrežu Zvorničana trese njihov bivši igrač Edin Rustemović.

Rustemović je sjajnom varkom izbacio dva igrača Drine na vrhu šesnaesterca i pogodio mrežu loše postavljenog Srđana Ostojića.

Prije vodećeg gola Adnan Kovačević je na Rustemovićevu asistenciju u 11. minuti pogodio stativu.

U 39. minuti Amer Bekić je asistirao za Ševku Okića, koji je udvostručio prednost kluba s Koševa.

Konačan rezultat prvog poluvremena postavlja Haris Duljević u 41. minuti, kada koristi nesmotrenost Ognjena Šinika i rješava pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu je Drina zaigrala mnogo bolje i smanjila rezultat na 3:1 u 70. minuti. Počasni pogodak djelo je Dragomira Nikolića.