Pred praznim tribinama
0

Sarajevo deklasiralo Zrinjski

Sarajevo-x.com
Nogometaši Sarajeva su u okviru 26. kola Premijer lige BiH, pred praznim tribinama, savladali mostarski Zrinjski rezultatom 3-0.

Od prvog sudijskog zvižduka krenuli su agresivno, pa su već u 37. minuti imali uvjerljivih 2-0, preko Avdića i Dude.

Do prvog poluvremena nastavili su stvarati šanse, ali se rezultat nije mijenjao.

Iako se početkom drugog poluvremena očekivala ofanziva gostiju, to se nije dogodilo. Domaći tim je dominirao terenom, a malobrojni novinari su komentarisali da im je ovo najboljih partija u sezoni. Očigledno je da dobro funkcionišu bez gledalaca.

Treći gol postigao je Muminović u 79. minuti. Šutirao je prema golu, lopta se odbila od igrača Zrinjskog i lobovala golmana.

Ovom pobjedom Sarajevo je ostalo u utrci za plasman na evropsku scenu. Ako budu imali isti broj bodova kao današnji suparnik, Sarajevo je u prednosti, jer su u prvom dijelu prvenstva u Mostaru protiv "plemića" odigrali 1-1.

Podsjetimo, plasmanom Željezničara i Borca, prve dvije ekipe na premijerligaškoj tabeli, u finale Kupa BiH, otvorila se mogućnost da i četvrtoplasirana ekipa u Premijer ligi BiH izbori plasman u kvalifikacije za Europa ligu u idućoj sezoni.

1. Željezničar 26 16 5 5 43:18 53
  2. Borac 26 16 2 8 33:22 50
  3. Široki Brijeg 26 13 6 7 39:23 45
  4. Sarajevo 26 12 6 8 34:23 42
  5. Zrinjski 26 12 6 8 38:28 42
  6. Velež 26 11 4 11 39:29 37
  7. Leotar 26 11 4 11 27:35 37
  8. Rudar 26 10 4 12 22:25 34