0

Salihović nakon poraza kritikovao trenera Rangnicka

Sejad Salihović (Foto: AP)
Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac u redovima Hoffenheima Sejad Salihović kritikovao je svog klupskog trenera Ralfa Rangnicka nakon 29. bundesligaškog kola.

Hoffenheim je u nedjelju poražen na gostovanju kod Wolfsburga s uvjerljivih 4-0, što mu je bio treći poraz u zadnjih pet odigranih utakmica (u tom je periodu osvojio tek dva boda).

U prvom je poluvremenu Hoffenheim bio bolja ekipa na terenu, stvarao je više prilika, ali je jednu nesmotrenost odbrane iskoristio Edin Džeko i u 25. minuti poslao loptu u mrežu za vodstvo Wolfsburga.

U nastavku se Hoffenheimov strateg Ralf Rangnick odlučio na promjenu formacije (iz sistema 4-3-2-1 je prešao u 4-2-2-2), a njegova je ekipa primila još tri gola.

"Možda je bila greška promijeniti taktiku. Morali smo jednostavno nastaviti igrati kao dotad", komentarisao je za Bild Salihović, čiju su ekipu "torpedirali" saigrači mu iz reprezentacije Džeko (dva gola i asistencija) i Zvjezdan Misimović (gol i asistencija).

Nakon 29 odigranih kola Hoffenheim drži 11. mjesto bundesligaške tabele sa 34 osvojena boda.