Manchester United - Arsenal 1:0
0

Rooney promašio penal, Park pogodio za pobjedu

Nogometaši Manchester Uniteda savladali su Arsenal sa 1:0 i preuzeli nakon 17. kola od londonskog kluba vrh tabele u engleskom Premiershipu. Gol odluke, svoj četvrti prvenstveni, postigao je Ji-Sung Park.

Zabio ga je reprezentativni napadač Južne Koreje u 41. minuti utakmice glavom nakon što je veći dio posla po desnoj strani odradio Nani.

Teško se može govoriti o nekoj blistavoj utakmici na Old Traffordu, međutim, mora se istaknuti da je domaćin bio opasnija ekipa premda je i londonski klub imao svojih prilika za izjednačenje rezultata pa je United morao strepiti sve do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Vjerojatno tako ne bi bilo da je Wayne Rooney iskoristio udarac s bijele tačke u 73. minuti (Clichy u padu igrao rukom), odnosno da njegov silovit zalet nije pretvoren u bombu koja je preletjela prečku iznad Szczesnyja. Kazna nije uslijedila i Manchester United ostao je jedina neporažena ekipa Premiershipa s omjerom od devet pobjeda i sedam podjela bodova.

Arsenalu je ovo bio peti prvenstveni poraz, a padom na drugo mjesto tabele za "crvenim vragovima", koji imaju i odigran susret manje, zaostaju dva boda.