Premiership
0

Klasnić junak Boltona, Manchester remizirao sa West Bromwichem

Ivan Klasnić bio je junak Boltona kojem je u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu 2-1 protiv Stokea. Uspio je, međutim, u posljednjim minutama zaraditi i dva žuta kartona. Manchester je ponovo razočarao svoje navijače ne zabilježivši očekivanu domaću pobjedu.

Vodio je Bolton u 8. kolu Premiershipa na svom Reebok stadionu od 22. minute kada je zabio Lee Chung-Yong. Za goste je u 48. minuti izjednačio Rory Delap, ali Stoke je na kraju kući otišao praznih džepova.

Povremeni hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 79. minuti, a u drugoj minuti sudačke nadoknade iz voleja zabio svoj prvi prvenstveni pogodak ove sezone. Međutim, do kraja je dobio i dva žuta kartona zbog čega je i prije kraja završio u svlačionici.

Manchester United je još jednom ove sezone, baš kao i protiv Fulhama i Evertona, uspio ispustiti vodstvo i ostati bez pobjede. "Crveni vragovi" su na Old Traffordu odigrali samo 2-2 protiv West Bromwicha.

Nakon što je prva zvijezda Uniteda Wayne Rooney prije nekoliko dana izjavio kako ove sezone nije bio povrijeđen, kao što je to tvrdio menadžer Alex Ferguson, škotski stručnjak ga je odlučio ostaviti na klupi, čime je neslaganje između ovog dvojca podignuto na višu razinu.

Bez Rooneyja, sve je za Manchester krenulo sjajno. Već u petoj minuti je pogodio Javier Hernandez, a u 25. minuti su aktualni doprvaci poveli i s 2-0 zahvaljujući Naniju. No, u drugom je poluvremenu sve krenulo nizbrdo za domaću ekipu koja si je praktički sama zabila dva gola. Najprije je u 50. minuti Patrice Evra nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi samo pet minuta kasnije nevjerovatno pogriješio veteran na golu Manchestera Edwin van der Sar.

Nakon ubacivanja s lijeve strane, Holanđanin je uhvatio loptu, a onda je i neobjašnjivo ispustio, što je bez poteškoća iskoristio Somen Tchoyi. Ferguson je u 72. minuti uveo Rooneyja, ali ni on nije uspio vratiti prednost Unitedu koji je prvi put ove sezone kod kuće ostao bez tri boda.

Tottenham je u gradskom dvoboju kao gost svladao Fulham s 2-1. Fulham je poveo u 30. minuti preko Diomansyja Kamare, ali su se Spursi ekspresno vratili i već minutu kasnije izjednačili. Zabio je Roman Pavljučenko nakon što je prije toga gredu pogodio Rafael van der Vaart.

U 63. minuti je četvrtu pobjedu Redknappovoj momčadi donio Tom Huddlestone.

Premiership, 8. kolo:

Arsenal - Birmingham 2-1 (Nasri 41-11m, Chamakh 47 / Žigić 33)

Bolton - Stoke City 2-1 (Lee 22, Klasnić 90+2 / Delap 48)

Fulham - Tottenham 1-2 (Kamara 30 / Pavljučenko 31, Huddlestone 63)

Manchester United - West Bromwich 2-2 (Hernandez 5, Nani 25 / Evra 50 - ag, Tchoyi 55)

Newcastle - Wigan 2-2 (Ameobi 72, Coloccini 90 / N´Zogbia 22, 23)

Wolverhampton - West Ham 1-1 (Jarvis 10 / Noble 53-11m)