Premiership
0

Tri boda Spursa, jedan za Manchester United

Subotnji derbi 7. kola engleskog nogometnog prvenstva igran je na White Hart Laneu na kojem je domaća ekipa Tottenhama svladala Aston Villu 2-1.

Igrač utakmice i junak pobjede domaćina bio je Holanđanin Rafael van der Vaart, strijelac oba pogotka, pri kojima je učestvovao Peter Crouch, a kojima su Spursi okrenuli uvodno vodstvo Aston Ville nakon što je Albrighton uklizao na Heskeyjev sjajan prodor i ubacivanje s desne strane. Bilo je to u 16. minuti susreta.

Prije no što će sutra (nedjelja) derbi kola odigrati Chelsea i Arsenal, drugoplasirani Manchester United smanjio je bodovni zaostatak za aktuelnim prvacima lige.

Ipak, teško da će razloga za zadovoljstvo remijem 0-0 kod Sunderlanda na Stadionu svjetlosti, svojim četvrtim gostujućim ove sezone iz isto toliko utakmica, imati menadžer tima Sir Alex Ferguson. Spomenimo da je Wayne Rooney propustio i ovaj susret te da je Bebe upisao prve prvenstvene minute u Premiershipu. U igru je nekadašnji sudionik Svjetskog prvenstva beskućnika ušao u 80. minuti zamijenivši Andersona.

Nogometaši Boltona upisali su već peti remi u prvenstvenom dijelu sezone nakon što su kod West Bromwicha odigrali 1-1.

Bez ičega su, pak, ostali igrači Blackburna na gostovanju kod Stoke Cityja. Domaćin je slavio 1-0 golom Waltersa.

Spomenimo i prvu pobjedu sezone za Evertonovu ekipu. Nakon tri remija i tri poraza do tri su boda došli na St. Andrews stadionu na kojem su domaći Birmingham svladali 2-0.

Premiership, 7. kolo, subota:

Wigan - Wolverhampton 2-0 (Gomez 65, Rodallega 85) Birmingham - Everton 0-2 (Johnson 54-ag, Cahill 90) Stoke City - Blackburn 1-0 (Walters 48) Tottenham - Aston Villa 2-1 (Van der Vaart 45+2, 75 / Albrighton 16) West Bromwich Albion - Bolton 1-1 (Morrison 78 / Elmander 64) West Ham - Fulham 1-1 (Piquionne 51 / Dempsey 33) Sunderland - Manchester United 0-0

1.   Chelsea  6 	  	5 	0 	1 	  	21-2 	  	15

2.   Manchester United 7 	  	3 	4 	0 	  	16-9 	  	13

3.   Arsenal 6 	  	3 	2 	1 	  	16-7 11

4.   Manchester City 6 	  	3 	2 	1 	  	7-2	  	11

5.   Tottenham  7 	  	3 	2 	2 	  	8-6 	  	11

6.   West Bromwich Albion  7 	  	3 	2 	2 	  	9-12 	  	11

7.   Stoke City 7 	  	3 	1 	3 	  	8-9 	  	10

8.   Aston Villa 7 	  	3 	1 	3 	  	9-12 	  	10