Premiership
0

United opet bolji od Spursa, bizaran gol Nanija

Muke nogometaša Tottenhama s Manchester Unitedom se nastavljaju. Spursi ni u 26. utakmici zaredom, u svim takmičenjima, nisu uspjeli doći do pobjede nad “crvenim vragovima”.

United je u posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola Premierlige na svom Old Traffodu pobijedio goste s 2-0 i ponovno se izjednačio s Arsenalom po broju bodova (20). Oba kluba za vodećim Chelseajem zaostaju pet bodova.

Sadržajnu subotnju utakmicu već je u prvoj minuti najavio Koreanac Park pogodivši okvir Tottenhamovog gola, a samo sedam minuta kasnije na drugoj je strani isto pošlo za nogom i Rafaelu van der Vaartu. Ekipa Alexa Fergusona povela je u 30. minuti kad je kapiten Nemanja Vidić iskoristio ubacivanje Nanija i glavom poslao loptu iza leđa Gomesa. Sedam minuta kasnije s otprilike 17 metara odlično je pucao Luka Modrić, ali se Edwin van der Sar, koji je u petak napunio 40 godina, sjajno protegnuo i obranio.

Manchester je pobjedu potvrdio u 84. minuti rijetko viđenim bizarnim pogotkom Nanija. Tottenhamov golman Gomes je mislio da je sudac dosudio prekršaj i ispustio je loptu iz ruku s namjerom da izvede slobodan udarac. No, s leđa mu se prikrao portugalski veznjak, došao do lopte i, nakon trenutka oklijevanja, poslao je u praznu mrežu.

Pomoćnik je najprije poništio pogodak, no glavni sudac Mark Clattenburg je pokazao na centar što je izazvalo velike proteste gostiju. U toj je gužvi žuti karton zbog prigovora zaradio i Modrić koji je u 62. minuti, nakon izlaska Robbieja Keanea, preuzeo kapitensku traku.

Premiership, 10. kolo:

Manchester United - Tottenham 2-0 (Vidić 30, Nani 84)

Arsenal - West Ham 1-0 (Song 88)

Blackburn - Chelsea 1-2 (Mwaruwari 21 / Anelka 39, Ivanović 84)

Everton - Stoke City 1-0 (Yakubu 67)

Fulham - Wigan 2-0 (Dempsey 30, 44)

Wolverhampton - Manchester City 2-1 (Milijaš 30, Edwards 57 / Adebayor 23 - 11 m)

1.   Chelsea 10 	  	8 	1 	1 	  	27-3 	  	25

2.   Arsenal 10 	  	6 	2 	2 	  	22-10 20

3.   Manchester United 10 	  	5 	5 	0 	  	22-12 20

1.   Manchester City 10 	  	5 	2 	3 	  	13-10 17

2.   Tottenham  10 	  	4 	3 	3 	  	11-10 15

3.   West Bromwich Albion  9 	  	4 	3 	2 	  	13-15 	  	15

4.   Everton 10 	  	3 	4 	3 	  	10-8 	  	13

5.   Fulham 10 	  	2 	6 	2 	  	12-11 12