Gurnuo sudiju
247

Ronaldu zbog crvenog kartona prijeti i do 12 utakmica suspenzije

Cristiano Ronaldo bi mogao biti kažnjen čak i sa 12 utakmica suspenzije zbog crvenog kartona u sinoćnjem El Clasicu.

Podsjetimo, Real je savladao Barcelonu na Nou Campu rezultatom 3:1, no najbolji igrač svijeta je isključen u 82. minuti.

Najprije je prilikom postizanja pogotka za 2:1 skinuo dres imitiravši Messija, a samo dvije minute kasnije je pokušao iznuditi jedanaesterac, no sudija Ricardo de Burgos Bengoetxea je ocijenio da kontakta nije bilo te je Ronaldu zbog simuliranja pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Portugalcu se to nije svidjelo te je odgurnuo sudiju, a Bengoetxea je u zapisnik meča nakon završetka dvoboja zapisao da ga je Ronaldo nakon pokazivanja crvenog kartona lagano gurnuo u znak neslaganja.

Prema članku 96 pravilnika Nogometnog saveza Španije, minimalna kazna koju Ronaldo zbog toga može dobiti su četiri, a maksimalna 12 utakmica suspenzije.

S obzirom na to da se radi o najvećoj zvijezdi Reala, uopće ne sumnjamo da će Ronaldo proći s minimalnom kaznom.