El Clasico
483

Ronaldo "vratio" Messiju: Portugalac nakon sjajnog gola ponovio slavlje najvećeg rivala

El Clasico se vratio, a zajedno s njim i nova prepucavanja, varnice i majstorije. Sve je kulminiralo golom Cristiana Ronalda pred kraj meča u pobjedi Real Madrida nad Barcelonom na Nou Campu (3:1).

U prvoj utakmici španskog Superkupa Real Madrid je na stadionu Nou Camp slavio protiv Barcelone rezultatom 3:1.

Ronaldo je meč počeo na klupi za rezervne igrače, a u igru je ušao u 58. minuti. On je prekrasnim pogotkom sa oko 19 metara savladao Ter Stegena u 80. minuti, nakon čega je dobio žuti karton zbog skidanja dresa.

Tom prilikom Ronaldo je gol proslavio tako što je svoj dres podigao visoko pokazujući dres na leđima publici, slično kao što je uradio Leo Messi u prethodnom El Clasicu odigranom na stadionu Santiago Bernabeu kada je u posljednjim trenucima pogodio za Barcinu pobjedu od 3:2.

Ipak, Ronaldo je samo dvije minute kasnije pao u kaznenom prostoru, a sudija je procijenio da se radi o simuliranju i pokazao mu je drugi žuti karton iako se činilo da je Portugalac ustvari bio fauliran. Ronaldo je teško podnio isključenje, pa je u jednom momentu gurnuo sudiju.

Umjesto da Barca dođe do iznenađenja, Realov "wonderkid" Asensio u 90. minuti postavlja konačnih 3:1.

Uzvrat je na rasporedu naredne srijede u Madridu.