La Liga
121

Ronaldo 22. golom u posljednjih 12 mečeva donio bod Realu protiv Athletica

U 33. kolu La Lige Real Madrid je na domaćem terenu osvojio bod protiv Athletic Bilbaoa (1:1).

Real je u meč ušao s nizom od šest utakmica bez poraza u prvenstvu pri čemu je upisao pet pobjeda, dok su gosti stigli sa samo jednom pobjedom u posljednjih pet takmičarskih mečeva u kojima su zabilježili tri poraza.

Madriđani su igrali u ponajboljem sastavu, ali su do boda stigli tek pred kraj meča. Naime, Inaki Williams je donio prednost Athleticu već u 14. minuti i činilo se da će Bilbao odnijeti puni plijen iz Madrida, ali je Modrićev šut u 87. minuti Ronaldo petom poslao u gol za konačnih 1:1.

Ovo je bio Ronaldov 22 gol u posljednjih 12 mečeva za Real. U svih 12 mečeva barem jednom se upisivao u strijelce, a najviše golova u tom nizu postigao je protiv Girone kada je četiri puta tresao mrežu protivnika.

Ranije je Eibar razočarao očajni Espanyol savladavši ga u gostima rezultatom 1:0, dok je Getafe iznenadio Valenciju koju je na njenoj Mestalli pobijedio rezultatom 2:1.