3

Roma u play offu za Ligu prvaka, Napoli u grupnoj fazi

U posljednjem, 38. kolu Serie A Roma je u gostima na San Siru rezultatom 3:1 savladala Milan.

Milan se nadao da bi eventualnom pobjedom u ovom meču i pobjedom Intera nad Sassuolom mogao izboriti kvalifikacije u Evropsku ligu, ali ništa od toga se nije desilo.

Salah je pogodio u 19. minuti za vodstvo Rome, a na 2:0 je povisio bivši igrač Milana El Shaarawy koji je pogodio nakon odlične asistencije Pjanića. El Shaarawy nije slavio pogodak zbog poštovanja prema bivšem klubu.

Novi gol za Romu postigao je rezervista Emerson u 82. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Bacca u 86. minuti.

Bh. reprezentativac Edin Džeko s klupe je ušao u 85. minuti umjesto Salaha, a Ervin Zukanović nije ulazio na teren.

Sassuolo je na pragu plasmana u kvalifikacije za Evropsku ligu nakon pobjede nad Interom na domaćem terenu (3:1). Za plasman u Evropu, Sassuolou treba pobjeda Juventusa u finalu Kupa Italije u kojem igra protiv Milana.

Politano (6', 39') i Pellegrini (26') su pogađali za domaći tim, dok je jedini gol za goste postigao Palacio u 32. minuti. Crveni karton u redovima Intera dobio je Murilo u 59. minuti.

Napoli je golovima Hamšika (44') i sjajnog Higuaina (52', 62', 71') deklasirao otpisani Frosinone i potvrdio drugu poziciju na tabeli koja ga vodi u grupnu fazu Lige prvaka naredne sezone.