0

Roma rutinski do pobjede, Immobile hat-trickom postao najbolji strijelac

Slavlje igrača Rome (Foto: EPA)
U dvije subotnje utakmice 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je kod kuće savladao Livorno s 3-1, dok je Roma slavila u gostima kod Chieva s 2-0.

Junak susreta u Torinu bio je Ciro Immobile s postignutim hat-trickom. Bio je to 24-godišnjem Immobileu prvi hat-trick u Seriji A kojim je došao do brojke od 16 ovosezonskih golova i zasjeo na prvo mjesto na listi najboljih strijelaca. Sada na kontu ima gol više od argentinskog napadača Juventusa Carlosa Teveza.

Roma je do slavlja u Veroni došla golovima Gervinha i Mattie Destra iz prvog poluvremena. Gervinho je u 17. minuti iskoristio veliku grešku stopera Chieva Boštjana Cesara koji je glavom vraćao loptu svom golmanu, te ju je presjekao i poslao loptu u mrežu.

Destro je pak poentirao prizemnim udarcem s nekih 11, 12 metara nakon sjajnog proigravanja Rodriga Taddeija loptom u prostor koja je proparala odbranu domaćeg sastava.

Serie A, 29. kolo:

Torino - Livorno 3-1 (Immobile 25, 60, 67) Chievo - Roma 0-2 (Gervinho 17, Destro 42)

1. Juventus 28 24 3 1 64-19 +45 75
  2. Roma 28 19 7 2 54-14 +40 64
  3. Napoli 28 17 7 4 53-29 +24 58
  4. Fiorentina 28 14 6 8 48-31 +17 48
  5. Inter 28 12 11 5 46-29 +17 47
  6. Parma 27 12 10 5 45-31 +14 46
  7. Lazio 28 11 8 9 36-35 +1 41
  8. Hellas Verona 28 12 4 12 43-46 -3 40