1

Serie A: Destro hat-trickom donio pobjedu Romi, važna pobjeda Sassuola

Mattia Destro u akciji (Foto: AFP)
Hat-trickom Mattie Destra nogometaši Rome savladali su u gostima Cagliari s 3-1 u 32. kolu talijanske Serije A i tako upisali šestu uzastopnu ligašku pobjedu.

Destro je tako došao do brojke od 13 postignutih golova ove sezone, a sedam ih je dao u zadnjih pet kola. Počasni gol za Cagliari postigao je Muricio Pinilla u 89. minuti iz jedanaesterca koji je sam i izborio nakon prekršaja Mahdija Benatije. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić za Romu je igrao do 74. minute, a u 29. je zaradio žuti karton.

Vrijedna tri boda u borbi za opstanak ostvario je Sassuolo na gostovanju kod Atalante u Bergamu. Slavio je Sassuolo 2-0 golovima Nicole Sansonea, a bila im je to tek šesta ovosezonska pobjeda kojom su se približili sigurnoj zoni na samo tri boda.

U uspješan dan gostiju uklopio se i Torino koji je s 2-1 slavio protiv Catanije. Oba je gola Torino dao u razmaku od samo tri minute pred kraj utakmice, a onaj pobjednički djelo je Cire Immobilea u 83. minuti. Bio mu je to 18. ovosezonski gol kojim se izjednačio na vrhu liste najboljih strijelaca sa Carlosom Tevezom.

Fiorentina je spasila obraz domaćinima savladavši na svom Artemio Franchiju Udinese s 2-1 golovima Juana Cuadrada i Gonzala Rodrigueza iz jedanaesterca.

Serie A, 32. kolo:

Atalanta - Sassuolo 0-2 (Sansone 33, 71) Cagliari - Roma 1-3 (Pinilla 89-11m / Destro 32, 56, 74)

Catania - Torino 1-2 (Bergessio 2 / Farnerud 80, Immobile 83) Fiorentina - Udinese 2-1 (Cuadrado 25, Rodriguez 72-11m / Fernandes 82) Lazio - Sampdoria 2-0 (Candreva 42, Lulić 73) Parma - Napoli (kasnije)

1. Juventus 31 26 3 2 67:22 81
  2. Roma 32 23 7 2 65:18 76
  3. SSC Napoli 31 19 7 5 59:32 64
  4. Fiorentina 32 16 7 9 51:34 55
  1. Inter 32 12 14 6 51:35 50
  2. Lazio 32 13 9 10 42:40 48
  3. Parma 31 12 11 8 51:41 47
  4. Atalanta 32 14 4 14 37:41 46