15

Roma nakon preokreta savladala Genou u gostima, Džeko asistirao za pobjednički gol

U 36. kolu Serie A na stadionu Luigi Ferraris Genoa i Roma su odigrali veoma zanimljiv susret u kojem su gosti slavili sa 3:2.

Gosti su poveli već u šestoj minuti, kada je Salah na Perottijevu asistenciju pogodio Lamanninu mrežu.

Domaći tim se brzo vratio u život jer je već u 13. minuti izjednačio Tachtidis i rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Genoa je povela u 65. minuti, kada je Pavoletti pogodio mrežu Szczesnog, što je bio znak da odmah u sljedećoj minuti Luciano Spallettti na teren pošalje Edina Džeku umjesto Maicona.

Legendarni Francesco Totti je izjednačio rezultat golom iz slobodnog udarca u 77 minuti. On je prethodno u 59. minuti zamijenio Perottija.

Pobjednički gol djelo je El Shaarawyja, koji je iskoristio sjajnu asitienciju Edina Džeke u 87. minuti za konačnih 3:2 za Vučicu.

Ervin Zukanović je odigrao posljednje tri minute susreta, kada je zamijenio Salaha.

Roma je ovim rezultatom barem privremeno prestigla Napoli na drugom mjestu. Napolitanci igraju od 21 sat protiv Atalante na domaćem terenu.