7

Totti spasio Vučicu: Roma na gostovanju kod Atalante povela sa 2:0, pa jedva izvukla bod

U 33. kolu Serie A Atalanta je dočekala Romu, a susret je završen rezultatom 3:3.

Roma je nakon prvih 27 minuta meča vodila sa 2:0. Strijelci za Vučicu na stadion Atleti Azzurri d'Italia bili Digne (23.) i Nainggolan (27.) i sve je "mirisalo" na rutinsku pobjedu Rimljana.

D'Alessandro je u 33. minuti smanjio na 1:2, a u 37. minuti Borriello je izjednačio rezultat na 2:2.

Edin Džeko je u 40. minuti imao veliku priliku dovesti Vučicu ponovo u vodstvo, no promašio je nemoguće.

Kazna je stigla na početku drugog poluvremena. U 50. minuti Marco Borriello postiže svoj drugi gol na meču za veliko slavlje domaće ekipe.

Do kraja meča Roma je pokušavala doći do izjednačenja, a spasilac Rimljana bio je legendarni Francesco Totti, koji je pogodio za konačan rezultat u 86. minuti, samo osam minuta od ulaska u igru.

Edin Džeko je na terenu proveo svih 90 minuta. Ervin Zukanović je zamijenjen u 54. minuti, dok je Miralem Pjanić susret odgledao sa klupe za rezervne igrače.