25

Rodriguez briljirao: Petarda Real Madrida u meču protiv niželigaša

Isco (Foto: AFP)
Real Madrid je prošao u četvrtfinale španskog Kupa kralja nakon večerašnje pobjede protiv Cornelle sa visokih 5:0. Ukupni rezultat obje odigrane utakmice je 9:1 u korist Madriđana.

Evropski prvaci s lakoćom su prošli dalje, a večeras se posebno istakao James Rodriguez sa dva gola. Već u prvom poluvremenu bilo je 3:0 za Real nakon što je Rodriguez dvaput zatresao mrežu protivnika, a Isco jedanput.

Do kraja su se na listu strijelaca upisali Lopez (autogol) i Jese, koji se vratio nakon povrede i pogodio ubrzo nakon ulaska sa klupe. Bila je ovo njegova prva utakmica još od marta.

U nastavku takmičenja ekipa Carla Ancelottija susrest će se sa pobjednikom utakmice između L'Hospitaleta i Atletico Madrida.