20

Remi Zrinjskog i Željezničara Pod Bijelim brijegom

(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Prijateljski susret bh. predstavnika u Evropskoj ligi, Zrinjskog i Željezničara igran danas na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru okončan je neriješenim rezultatom 1:1.

Meč su bolje otvorili gosti koji su golu Ratka Dujkovića zaprijetili preko Ognjena Đelmića već u sedmoj minuti. Pet minuta kasnije zatresla se mreža Željezničara, a strijelac za vodstvo domaćina bio je Stevo Nikolić.

Željezničar je najbolju priliku na utakmicu propustio u 38. minuti kada se u mat poziciji našao Riad Bajić čiji je udarac zaustavio Ratko Dujković.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo zanimljiv fudbal kao prvo, a pored brojnih izmjena zabilježeni su dobri pokušaji Milana Muminovića i Gorana Zakarića nakon kojih se mreža Željezničara ipak nije zatresla.

U finišu gosti iz Sarajeva ipak preko novajlije Socoube Diatte uspijevaju izjednačiti rezultat.