243

Radnik priredio senzaciju i pobijedio na Grbavici

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Fudbaleri Radnika iz Bijeljine osvojili su puni bodovni plijen na gostovanju kod Željezničara na Grbavici pobijedivši rezultatom 2:1 favorizovanog domaćina.

Željezničar je cijelim tokom meča bio za nijansu bolji protivnik, imao je i vodstvo, ali su gosti u finišu uspjeli izjednačiti, a potom i postići pobjedonosni pogodak.

Gosti su tokom uvodnih 15 minuta meča bili nešto opasniji zaprijetivši dva puta dalekometnim pokušajima. Željo je prvu prijetnju imao tek u 32. minuti kada je također iz daljine pokušao Dženis Beganović čiji je udarac odbranio Asmir Avdukić.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena dobru priliku za goste propustio je Ermin Seratlić.

Željezničar je do vodstva došao u desetoj minuti drugog poluvremena kada je dobar centaršut Blagojevića u pogodak pretvorio Damir Sadiković. Sedam minuta prije kraja gosti ipak uspijevaju izjednačiti preko Obradovića.

Potom je Ognjen Đelmić pogodio stativu, da bi gosti u samom finišu postigli pobjednosni gol. Strijelac za 1:2 bio je Maksimović.

Željezničar nakon dva kola na kontu nema niti jean bod, dok je Radnik ostvario stopostotan učinak.