BH Telecom Premijer liga BiH
0

Remi Veleža i Leotara, Zrinjski bolji od GOŠK-a u Gabeli

U okviru osmog kola BH Telecom Premijer lige igraju se tri utakmice od kojih su dvije već završene. Velež i Leotar podijelili su bodove dok je Zrinjski bio bolji od GOŠK-a u Gavelu rezultatom 1:0.

NK GOŠK - HŠK Zrinjski 0:1

Na stadionu u Gabeli u prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli nekoliko prilika za gol, međutim nakon prvih 45 minuta igre, mreže oba gola su mirovale. Deset minuta prije kraja utakmice, gosti iz Mostara došli su u vodstvo preko Bubala.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao. Veoma važna gostujuća pobjeda mostarske ekipe u Premijer ligi BiH.

FK Velež - FK Leotar 1:1

Nakon veoma slabog prvog poluvremena, gosti iz Trebinja poveli su u 54. minuti. Nakon šuta Jankovića, lopta se od stative odbila u golmana Bobića i završila u mreži Rođenih.

Ipak, igrači Veleže se nisu predavali te su u 75. minuti upsjeli izjednačiti zahvaljujući golu Ćemalovića.

Ovo je bio i posljednji gol na utakmici odigranoj na stadionu u Vrapčićima u kojoj je Velež ponovo bio podređenija ekipa.

Sarajevo - Široki Brijeg (18:00 sati)

1. Sarajevo 7 6 1 0 18:3 19
  2. Željezničar 8 5 2 1 13:6 17
  3. Zrinjski 8 5 1 2 6:4 16
  4. Borac 8 4 1 3 13:6 13
  5. Olimpic 8 3 4 1 7:4 13
  1. Rudar (P) 8 4 1 3 10:11 13
  2. Slavija 8 3 3 2 5:6 12