La Liga
59

Real u velikoj krizi: Alaves u 95. minuti srušio Kraljeve i nanio im treći poraz u 10 dana

Nogometaši Alavesa pobijedili su na Mendizorrotzu u okviru osmog kola La Lige ekipu Real Madrida rezultatom 1:0.

Alaves je tako nastavio s promjenjivim rezultatima nakon samo jednog osvojenog boda u prošla dva kola, dok je Real u velikoj krizi. Doživjeli su drugi uzastopni poraz, odnosno treći u posljednjih deset dana.

U prvom poluvremenu nije viđen naročito dobar nogomet, a obje ekipe su imale po jednu dobru priliku, ali su u idealnim situacijama izblokirani Benzema i Calleri.

Real je u 52. minuti uspio zaprijetiti preko Casemira, ali je Pacheco dobro odbranio i to je sve što smo danas vidjeli od evropskih prvaka.

Alaves je to maksimalno iskoristio i imao dvije velike šanse preko Duartea i Jony, a u 95. minuti Garcia je zasluženo postigao gol vrijedan tri boda.

Alaves je s današnjom pobjedom skočio na treće mjesto La Lige, dok je Real Madrid ostao drugoj poziciji. Obje ekipe imaju po 14 bodova, koliko i lider Barcelona, koja ima utakmicu manje.