24

Real se namučio protiv Alavesa, tri boda ostala u Madridu

Real Madrid je savladao Alaves rezultatom 3:0 u 29. kolu španske La Lige.

Kraljevi su se namučili da upišu nova tri boda i ostanu na pet bodova prednosti u odnosu na Barcelonu.

Odbrana gostiju je odolijevala napadima Kraljeva u prvih pola sata, a potom je Karim Benzema donio prednost Realu.

Dani Carvajal je bio asistent, ali je gol postignut neregularno s obzirom da je na početku akcije Benzema bio u osfajdu.

Trenutak kada je Benzema bio u nedozvoljenoj poziciji

Alaves se dobro branio tokom čitavog susreta, a u psoljednjih dvadesetak minuta su se malo više otvorili. Manu Garcia je u 70. minuti propustio veliku priliku za izjednačenje kada je glavom šutirao pored gola.

Taj promašaj Kraljevi su kaznili u samom finišu susreta. Najprije je Cristiano Ronaldo asistirao Iscu koji udvostručuje prednost u 86. minuti, a potom je u 89. minuti Nacho pogodio za konačnih 3:0 koji ne oslikavaju stvarno stanje na terenu.