0

Real protiv Dinama najbrže postigao 4 gola u historiji LP

U sinoćnjoj utakmici između Real Madrida i zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka kraljevski klub srušio je rekord po brzini postizanja četiri gola u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju.

Naime, Real je protiv Dinama na Santiago Bernabeuu vodio 4-0 već u 20. minutu nakon gola Mesuta Özila.

Prethodno je rekord držao Monaco koji je u prvoj fazi takmičenja sezone 2000/01 protiv Galatasaraya četiri gola imao na kontu u 25. minutu. Tada su pogotke za današnjeg drugoligaša postigli Contreras (6.), Bonnal (19.), Simone (22.) i Nonda (25.).

Dodajmo i da je sinoćnja pobjeda bila 12. uzastopna Reala u svim takmičenjima, čime je Mourinhova ekipa izjednačila drugu najuspješniju seriju u klupskoj istoriji (iz sezone 1961/62). Najduža pobjednička serija madridskog kluba datira iz sezone 1960/61, kada su nanizali 15 uzastopnih pobjeda.