29

Real Madrid - Sevilla 2:1: Poništeni pogodak gostiju izazvao polemiku

F. Z.
Real Madrid - Sevilla (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Real Madrida slavili su u 20. kolu španske La Lige protiv Seville rezultatom 2:1 na svom Santiago Bernabeu stadionu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je jedna situacija izazvala dosta polemika u svijetu nogometa. Poništen je pogodak Seville nakon prekršaja u šesnaestercu domaćih, a sudija Juan Martinez Munuera odluku je donio nakon što je pogledao situaciju na VAR monitoru.

Real Madrid je do vodstva došao u 57. minuti susreta. Nakon asistencije Luke Jovića pogodio je Casemiro. Sevilla je izjednačila u 65. minuti, a strijelac je bio Luuk de Jong. Pobjedu Realu svojim drugim pogotkom na susretu donio je Casemiro četiri minute kasnije.

Real Madrid sada na vrhu tabele ima 43 osvojena boda, tri više od drugoplasirane Barcelone (40), ali i utakmicu više.