La Liga
117

Real Madrid protutnjao Valencijom, Ronaldo postigao dva gola iz penala

Nogometaši Real Madrida pobijedili su na Mestalli u okviru 21. kola La Lige ekipu Valencije rezultatom 4:1.

Kraljevi su od samog početka imali posjed lopte na svojoj strani, ali je Valencija bila više nego opasna u kontranapadima.

Međutim, u prvom poluvremenu presudna su bila dva gola Cristiana Ronalda iz penala, u 16. i 38. minuti pa je Real na poluvrijeme otišao s dva pogotka prednosti.

U nastavku se igralo najviše na sredini terena, bez puno prilika za postizanje gola, a tračak nade za domaće donio je pola sata prije kraja meča Mina golom na asistenciju Pareje.

Ipak, Šišmiši nisu smogli snage da stignu do izjednačenja te su uspjeli do kraja meča primiti dva gola. Strijelci su bili Marcelo i Kroos.

Valencija je uprkos porazu zadržala treće mjesto na tabeli La Lige, dok je Real Madrid četvrtoplasirani.