La Liga
4

Real Madrid ponovo kiksao: Athletic odnio bod s Bernabea, Kodri poništen pogodak

N. K.
Nogometaši Real Madrida i Athletica podijelili su bodove na Santiago Bernabeu u okviru 18. kola La Lige odigravši utakmicu bez pogodaka. Madridska ekipa je tako i treću uzastopnu utakmicu okončala remijem.

Od početka su Kraljevi krenuli žestoko pa je Simon već do 20. minute dva puta sjajno intervenisao nakon udaraca Viniciusa i Kroosa.

Ništa bolje ni prošao ni Benzema u 32. minuti, a pred sami odlazak na odmor bh. napadač Kenan Kodro je šokirao domaće navijače i zatresao mrežu Reala. Ipak, Kodro je bio u ofsajdu pa je gol bio poništen.

Iako se očekivao još veći pritiak Reala u nastavku meča, napadi su bili jalovi, a najbliži golu bili su pola sata prije kraja meča kada je Nacho pogodio prečku.

Realovi su u 65. minuti i tražili penal nakon što je Mendy pao poslije duela u šesnaestercu, ali je sudija samo odmahnuo. I do kraja utakmice nije bilo promjena pa je ostalo početnih 0:0.

Kodro je u dresu gostujuće ekipe igrao od prve minute, a zamijenio ga je Villalibre u 73. minuti.

Real je ostao na drugom mjestu La Lige s dva boda manje od lidera Barcelone, dok je Bilbao na sedmoj poziciji.