15

Real Madrid iskalio bijes na Betisu: Galacticosi šest puta pogađali mrežu domaćina

(Foto: EPA)
U 8. kolu La Lige Real Madrid je u gostima rezultatom 6:1 savladao Real Betis.

Galacticosi su očajnički trebali pobjedu pošto su iza sebe imali tri vezana remija, odnosno šest izgubljenih bodova u sudarima protiv Eibara, Las Palmasa i Villarreala.

Betis je upisao treći poraz u posljednja četiri meča te je znatno pokvario svoju gol-razliku koja je prije ovog meča iznosila 8:12.

Sve je bilo gotovo nakon prvih 45 minuta igre jer su Galacticosi golovima Varanea (4'), Benzeme (31'), Marcela (39') i Isca (45') vodili sa 4:0. Posebno je dopadljiv gol Isca koji je postignut nakon izuzetno lijepo odrađenog kontranapada u kojem je, što je posebno interesantno, asistenciju upisao štoper Pepe.

U drugom dijelu gosti preko Cejuda u 55. minuti smanjuju na 4:1, a onda svoj drugi gol na utakmici postiže Isco prelijepim udarcem sa oko 14 metara iskosa, a igrala se 62. minuta. Konačnih 6:1 postavio je Ronaldo u 78. minuti.