40

Real deklasirao Betis, James Rodriguez postigao dva fantastična gola

(Foto: EPA)
U okviru 2. kola španske Primere Real Madrid je na svom stadionu Santiago Bernabeu ugostio ekipu Betisa. Kraljevi su gostima održali pravu nogometnu lekciju te su slavili pobjedu rezultatom 5:0.

Silovito je krenuo Real u utakmicu protiv Betisa i poveo već u 2. minuti golom Balea, kojem je asistirao Rodriguez. Velšanin je gol postigao glavom.

Četiri minute kasnije u centru pažnje bio je Ronaldo, šutirao je iz slobodnog udarca, ali je golman Betisa Adan odbranio.

Adan se istakao dobrom intervencijom i u 35. minuti nakon što je iz neposredne blizine udarac uputio Ronaldo.

Ipak, odbrana Betisa je kapitulirala u 29. minuti, a lijep gol iz slobodnog udarca postigao je Rodriguez.

Gosti su bili blizu pogotka u 43. minuti, u dobroj prilici je bio Castro, čiji je šut zaustavio Realov golman Navas.

Vodstvom Reala protiv Betisa rezultatom 2:0 završeno je prvo poluvrijeme.

Na otvaranju drugog poluvremena, u 47. minuti, Real je poveo 3:0 golom Benzeme, kojem je asistirao Bale. Francuz je pogodio glavom.

Samo tri minute kasnije u mreži Betisa je završila četvrta lopta. Svoj drugi prelijep gol na ovoj utakmici postigao je Rodriguez.

Ronaldo se u novoj prilici za pogodak našao u 59. minuti, ali je ponovo uspješniji bio golman Adan.

Igrala se 61. minuta kada je dosuđen penal za Betis, Castro je šutirao, a Realov golman Navas odbranio.

Domaći su mogli kazniti taj promašaj dvije minute kasnije, ali je Ronaldov udarac izblokiran. Više sreće nije imao ni njegov saigrač Ramos, koji je u 78. minuti pogodio prečku Betisovog gola.

Ronaldov slobodnjak je u 80. minuti odbranio Adan.

U 89. minuti je katastrofu Betisa svojim drugim golom na današnjoj utakmici ovjerio Bale.

Velšanin je šutirao s 25 metara i lijepo pogodio protivničku mrežu za pobjedu Reala protiv Betisa rezultatom 5:0.

Real je treći na tabeli s četiri boda, a Betis 15. sa jednim osvojenim bodom. Vodeća je Celta sa šest bodova, koliko ima i drugoplasirana Barcelona.

Primera, 2. kolo:

Real Sociedad - Gijon 0:0 Barcelona - Malaga 1:0 Celta Vigo - Vallecano 3:0 Real Madrid - Betis 5:0