2. pretkolo LP
35

Raspoloženi Oršić donio pobjedu Dinamu u gostima kod Saburtala, Hajrović upisao asistenciju

E. B.
Nogometaši Dinama slavili su pobjedu u prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka u gostima kod Saburtala rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka iako je Dinamo imao stopostotnu priliku u 40. minuti kada je Mario Gavranović prošao kroz četvoricu igrača gruzijske ekipe, ali je Tera Alwyn u posljednji trenutak uklizao i izblokirao njegov udarac.

Zagrepčani su se mučili sve do 67. minute kada je najbolji pojedinac Modrih na ovom meču Mislav Oršić pogodio.

Mario Šitum je sjajno petom proigrao Izeta Hajrovića koji ubacuje sa desne strane, a na drugoj stativi Oršić šalje loptu u gol za 1:0.

Deset minuta kasnije Dinamo je stigao i do drugog pogotka zahvaljujući Oršiću. Krilni napadač Dinama je u kaznenom prostoru stigao do lopte prije Gagija Margvelashvilija, a kapiten Saburtala ga je udario i arbitar Petr Ardeleanu je pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator penala bio je rezervista Bruno Petrović koji je postavio konačnih 2:0.

Svih 90 minuta uz Izeta Hajrovića u redovima Dinama na terenu je proveo i Amer Gojak koji je u samom finišu susreta dobio žuti karton.

Uzvratni susret igra se 30. jula na Maksimiru.