Da li je ovo kraj?
0

Raspad sistema u Juventusu: "Gazi" ih najslabiji tim Lige prvaka, ostali su i bez Di Marije

D. P.
Maccabi igra sjajno (Foto: UEFA Champions league)
Nogometaši Juventusa prolaze kroz najteži period u posljednjoj deceniji, a kap koja bi mogla preliti čašu je rezultat prvog poluvremena utakmice u Haifi.

Maccabi Haifa, tim koji je zvanično najslabije rangiran u ovoj sezoni Lige prvaka, vodi rezultatom 2:0 i blista protiv Juventusa u prvom poluvremenu utakmice.

Zanimljivo, posljednji put Maccabi Haifa savladao je nekog u Ligi prvaka davne 2002. godine i čini se da je ovo najbolja prilika u posljednjih 20 godina.

Duel je otvorio već u sedmoj minuti Omer Atzili golom nakon asistencije Pierrea Cornuda.

Juventus je zaigrao nešto bolje, a onda se povrijedio Angel Di Maria što je novi veliki hendikep za Staru damu. S obzirom na to da se Argentinac sam povrijedio i uhvatio za zadnju ložu, to bi mogla biti trajna povreda i Juventus bi mogao izgubiti na duži period vjerovatno i najbitnijeg igrača.

U 42. minuti potpuni raspad sistema. Atzili postiže spektakularan gol za 2:0 i velike muke Juventusa.

Juventus ima 45 minuta da preokrene rezultat ili će već u ranoj fazi gotovo pa sigurno ispasti iz Lige prvaka. S obzirom da im ne ide ni u Seriji A, očekuje se da bi to mogao biti i kraj za Massimiliana Allegrija.