Đonom na skočni zglob
50

Ramos izbjegao crveni karton zbog žestokog starta: Kako je ovo promaklo VAR-u?

E. B.
Nogometaši Real Madrida su danas savladali Osasunu u gostima rezultatom 4:1, no rezultat je mogao biti potpuno drukčiji da je VAR isključio Sergija Ramosa na samom početku susreta.

Igrala se 21. minuta, Osasuna je vodila rezultatom 1:0, i domaći igrači su krenuli u kontranapad po desnoj strani.

Uz aut-liniju ka lopti je trčao napadač Osasune Ruben Garcia, a Sergio Ramos je uklizao i tom prilikom đonom udario u skočni zglob protivnika.

Arbitar Jesus Manzano nije dosudio ni faul, Real je krenuo u kontranapad, a tek desetak sekundi kasnije je prekinuo igru kada je shavtio da je Garcia u velikim bolovima.

Iako se očekivalo da će VAR reagovati i Manzanu ukazati na ovaj oštar start kapitena Reala, to se nije desilo.

Da stvar po Osasunu bude gora, nakon što je Isco u 33. minuti pogodio za 1:1, upravo je Ramos glavom pogodio u 38. minuti za preokret.

Preostala dva pogotka za konačnih 4:1 postignuta su u samom finišu susreta, a strijelci su biliLucas Vazquez i Luka Jović.