Serie A
0

Quagliarella odveo Juventus do pobjede

Dvama golovima Fabija Quagliarelle i jednim Simonea Pepea Juventus je sa 3-1 savladao Cataniju u gostima u posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Juventusu je to bila četvrta ovosezonska gostujuća pobjeda, sedma ukupno, a Cataniji prvi domaći poraz.

U vodstvo je Juventus došao u 35. minuti kada je Pepe iskoristio lijepo dodavanje Vincenza Iaquinte i desnicom pospremio loptu u mrežu. No, Catania se uspjela vratiti već dvije minute kasnije kada je Takayuki Morimoto ljevicom savladao Marca Storarija.

Na poluvrijeme se ipak otišlo s 2-1 vodstvom torinskih "zebri", jer je u 44. minuti Quagliarella iskoristio novo dobro dodavanje Iaquinte u kaznenom prostoru, varkom izbacio suparničku odbranu iz ravnoteže i ljevicom malo iskosa s lijeve strane s 12-ak metara pogodio suprotni donji ugao Catanijinog gola.

Svoj drugi gol na utakmici i osmi ukupno ove sezone u Seriji A Quagliarella je zabio u 58. minuti iskoristivši grešku suparničke odbrane i poslavši loptu praktički u nebranjenu mrežu s više od 20 metara udaljenosti.

Pobjedom se Juventus približio vodećem Milanu na šest, a drugoplasiranom Laziju na tri boda zaostatka.

Serie A, 15. kolo:

Catania – Juventus 1-3 (Morimoto 37 / Pepe 35, Quagliarella 44, 58) Cesena – Bologna 0-2 (Di Vaio 30, Britos 87) Fiorentina – Cagliari 1-0 (Mutu 52) Lecce – Genoa 1-3 (Ofere 45+2 / Toni 54, Ranocchia 75, Rossi 90+4) Parma – Udinese 2-1 (Crespo 24 – 11 m, 54 / Di Natale 34) Sampdoria – Bari 3-0 (Pazzini 16 – 11 m, Guberti 56, 61)