Serie A
0

Uvjerljive pobjede Juventusa i Palerma

Do uvjerljivih pobjeda u utakmicama 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva stigli su Juventus i Palermo. “Stara dama” je s 4-0 bila bolja od Leccea, dok je Palermo s 4-1 svladao sastav Bologne.

Torinezi se oporavljaju od lošeg ulaska u sezonu, pa su nakon slavlja protiv Cagliarija (4-2) i remija kod Intera (0-0), stigli do novog troboda u kojem su pogocima sudjelovali Aquilani , Melo, Quagliarella i Del Piero. Ovom potonjem bilo je dostatno i petnaestak minuta igre za krasan gol u gornji kut gola gostujuće ekipe.

Svoj četvrti prvenstveni pogodak postigao je Javier Pastore započevši golijadu u 4-1 pobjedi svoje ekipe protiv Bologne. Palermo je u posljednje tri prvenstvene utakmice ugrabio sedam bodova, što ih je dovelo na visoko peto mjesto tabele. Također, s 14 postignutih golova najefikasnija su ekipa lige.

Spomenimo i to da je Sampdoria golovima Zieglera i Cassana iz 81. i 82. minute okrenula vodstvo Fiorentine i slavila 2-1, te da je Cavani i dalje neumoljiv pred suparničkim vratima. U gostujućem remiju svog Napolija kod Catanije (1-1) postigao je šesti prvenstveni pogodak kojim se izjednačio sa Interovim Samuelom Eto'om na vrhu liste najboljih strijelaca Serije A.

Serie A, 7. kolo, nedjelja:

Cagliari - Inter 0-1 (Eto'o 39) Brescia - Udinese 0-1 (Corradi 80) Catania - Napoli 1-1 (Gomez 69 / Cavani 39) Cesena - Parma 1-1 (Bogdani 17 / Zaccardo 28)

Juventus - Lecce 4-0 (Aquilani 13, Melo 34-11 m, Quagliarella 44, Del Piero 82) Palermo - Bologna 4-1 (Pastore 17, Iličič 24, Pinilla 47, Bačinovič 83) Sampdoria - Fiorentina 2-1 (Ziegler 81, Cassano 82 / Marchionni 6)

Tabela: 1. Milan 14, 2. Inter 14, 3. Lazio 13 (-1), 4. Napoli 12, 5. Juventus 11...